Twórcze pomysły na toppery na tort. Jak wybrać idealny dodatek do twojego tortu!

Smaków tortów jest naprawdę wiele. Podobnie jest z ich stylami, wśród których dużym zainteresowaniem cieszą się: torty ombre, torty w stylu angielskim z masą cukrową, naked cake, torty bezowe i sernikowe; a także fototorty z jadalnymi wydrukami graficznymi! Każdy z nich wyróżnia się nietuzinkową estetyką, na którą składają się nie tylko polewy, kolorowe posypki czy lukrowe dekoracje, ale również toppery tortowe. Czym one są i jaki dodatek wybrać dla swojego wypieku? Poznaj kilka inspirujących pomysłów! 

Czym są toppery na tort?

Toppery na tort to w wolnym tłumaczeniu „wierzchołki tortowe” czy też „tortowe szczyty”. Mowa o dekoracjach, które zwieńczają wypieki – umieszcza się je na szczycie ciasta przy pomocy długiego szpikulca. W większości przypadków są to akcesoria cukiernicze wielokrotnego użytku, wykonane z ozdobnej tektury, drewna, tworzywa sztucznego, a czasem i z aluminium. 

Toppery na torty przybierają różnorodnych dekoracyjnych kształtów. Spotkać można modele w bardziej artystycznym czy bajkowym wydaniu, a także te nawiązujące do świąt. Dużą popularnością cieszą się także toppery na torty urodzinowe, toppery na torty z okazji rocznicy ślubu czy też toppery na torty sylwestrowe! Prawdziwe bogactwo dekoracji cukierniczych znaleźć można w takich sklepach jak TortyTorty.pl.

Jak dobrać właściwy topper na tort? 

Przy wyborze topperu na tort przede wszystkim należy kierować się stylem wypieku, jego kolorystyką oraz pozostałymi elementami dekoracyjnymi. Smak wypieku nie ma zatem większego znaczenia! W przypadku tortów eleganckich polecane jest stosowanie topperów brokatowych, błyszczących, złotych, a także srebrnych. Świetnie sprawdzają się one m.in. na tortach z okazji Komunii Świętej czy na ciastach wykonanych w stylach art deco, klasycznym, hollywoodzkim czy glamour. Pamiętaj również o tym, by wybierać toppery w kształcie napisów np. „Młoda Para”, „Sto lat”, „Happy Birthday”, „IHS”. W sklepach z akcesoriami cukierniczymi bez trudni znajdziesz dekorację na każdą okazję, również na Halloween, Boże Narodzenie oraz baby shower. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak od lat toppery na torty urodzinowe dla dzieci. Jak zwieńczyć ciasto dla małego solenizanta, by zachwycić wszystkich gości?

Torty dla dzieci warto dekorować topperami w motywach bajkowych. Ciekawe aranżacje stworzysz z pikerów w kształcie samochodzików, zwierząt, postaci z bajek czy roślin. W sprzedaży m.in. sklepu TortyTorty.pl dostępne są zestawy nawiązujące do świata Małej Syrenki, popularnych klocków Lego czy do określonych dyscyplin sportu, w tym piłki nożnej. Dzięki takim topperom tort dziecięcy będzie pełen magii, kolorów i kreatywności! 

Toppery z efektem „WOW”! 

Toppery na torty potrafią zaskoczyć swoich wyglądem, formatem, a także prawdziwym rozmachem wykonania. Efektownie prezentują się na wypiekach między innymi toppery 3D, a także dekoracje w iście florystycznym wydaniu. Przykładem są bukieciki suszonych kwiatów, toppery girlandy czy sztuczne pióra

Każdy, kto chce stworzyć na torcie bajkową scenerię, elegancką aranżację lub dekorację-życzenia dla solenizanta, bez cukierniczej wiedzy jest w stanie przygotować kreatywną ozdobę wpadającą w oko. Prócz topperów warto również dekorować torty jadalnymi wydrukami, posypkami oraz ozdobami cukrowymi. W prosty sposób przystroisz swój wypiek także z użyciem ozdób waflowych. 

Wystarczy szczypta wyobraźni, garść inspiracji z Internetu oraz rozbudowana oferta sklepu z akcesoriami cukierniczymi, by stać się prawdziwym mistrzem strojenia tortów okolicznościowych! 

 

Artykuł sponsorowany