Ochrona przeciwsłoneczna twarzy – jaki krem z filtrem wybrać?

O tym, jak chronić skórę przed promieniowaniem UVA i UVB dużo mówi się i pisze od wielu lat. Wciąż jednak wiele osób ma niedostateczną wiedzę na ten temat – częstym błędem jest stosowanie produktów z filtrem tylko na plaży lub wybieranie zbyt niskiej ochrony SPF. Tymczasem na działanie szkodliwego promieniowania jesteśmy narażeni przez cały rok! Co zrobić, aby chronić skórę twarzy, którą wystawiamy na promienie UV każdego dnia? Podpowiadamy, na jaki krem z filtrem warto się zdecydować!

Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna skóry twarzy jest taka ważna?

Czy wiesz, że na promieniowanie UV jesteśmy narażeni przez cały rok? Promieniowanie, które wywołuje zaczerwienienie skóry i opaleniznę, to promieniowanie UVB – jest najsilniejsze latem. Z kolei promieniowanie UVA jest intensywne przez cały rok i przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. Ważne jest, aby stosować kremy z filtrami UVA i UVB przez cały rok, aplikując je na odsłonięte partie ciała. Oczywiście najbardziej narażona na szkodliwe promieniowanie UV jest twarz, która zawsze jest odkryta. Nie można zapominać o tym, by na co dzień zapewnić jej odpowiednią ochronę przed groźnymi chorobami skóry oraz fotostarzeniem, czyli przebarwieniami posłonecznymi, zmarszczkami i utratą jędrności. Jeśli chcesz cieszyć się piękną i zdrową skórą do późnych lat, stosuj kremy z filtrami UV nie tylko podczas urlopu!. Jakie produkty będą Ci najbardziej służyć? Postaw na innowacyjne rozwiązania oparte na nowoczesnych technologiach.

Niski filtr UV nie wystarczy!

Obecnie wiele kremów na dzień, a także niektóre podkłady do twarzy, dają pewne zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie preparaty nie zapewniają wysokiej, długotrwałej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Co prawda gruba warstwa takich kosmetyków pozwala zyskać nieco dłuższą ochronę, jednak nie jest ona wystarczająca, poza tym makijaż wykonany na skórze pokrytej solidną porcją kremu czy podkładu nie wygląda dobrze. Nawet jeśli rano nie nakłada się makijażu na twarz, to zbyt duża ilość kosmetyku z filtrem zatka pory i sprawi, że skóra będzie się nieestetycznie błyszczeć.

Bardzo wysoki stopień ochrony i upiększająca pielęgnacja

Najlepsze kosmetyki z filtrem do twarzy to preparaty z filtrem SPF 50, ponieważ im wyższy filtr UV, tym lepiej dla skóry. Stosowanie takich produktów rekomendują kosmetolodzy i dermatolodzy. Szczególnie godny polecenia jest krem z filtrem 50 wyróżniający się lekką konsystencją, która nie obciąża skóry. Właśnie taki jest niewidoczny fluid na dzień Garnier VItamin C, który łączy bardzo wysoką ochronę, zapewnioną przez filtrem SPF50+, z rozświetlającą mocą witaminy C. Po aplikacji tego innowacyjnego produktu skóra jest chroniona przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB, ponadto zyskuje zdrowy blask i witalność. Preparat ten pomaga też zapobiegać pojawianiu się przebarwień, a także wygładza i ujędrnia skórę.

Dzięki odpowiednim kosmetykom z wysokimi lub bardzo wysokimi filtrami UVA i UVB możesz zapewnić swojej skórze doskonałą ochronę przeciwsłoneczną. Pamiętaj o tym na co dzień, nie tylko latem!

 

Artykuł sponsorowany