iPhone 11 – jak o niego dbać, aby służył przez jak najdłuższy czas?

Smartfony sygnowane logo Apple to jedne z najchętniej wybieranych modeli niemal na całym świecie. Mimo coraz nowszych modeli na rynku, nie brakuje użytkowników, którzy szczególnie przywiązani są do posiadanego przez siebie starszego modelu, jak iPhone 11. Jak dbać o swój telefon, aby służył jak najdłuższy czas? Jakie etui iPhone 11 wybrać? Odpowiadamy tuż poniżej.

Jak dbać o iPhone 11, żeby cieszyć się nim jak najdłużej?

Właściciele modelu iPhone 11 od marki Apple doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie jest on już dostępny na rynku. Nie chcąc inwestować w nowsze smartfony tej marki, warto przyłożyć się nieco i zadbać w kompleksowy sposób o swój telefon, dzięki czemu będzie działał bez zarzutu i świetnie się prezentował przez długi czas. Warto pamiętać, że odpowiedzialne korzystanie z iPhone’a oraz odpowiednie dbanie o to urządzenie może znacznie wydłużyć jego żywotność. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas jego użytkowania?

  • Unikaj ekstremalnych temperatur: Wysoka lub niska temperatura może negatywnie wpływać na baterię i wydajność iPhone’a. Staraj się nie pozostawiać telefonu na dłuższy czas w miejscach o intensywnym nasłonecznieniu lub w mroźnych warunkach.
  • Odpowiednio ładowanie: Unikaj nadmiernego ładowania telefonu. Najlepiej jest naładować go do 80-90% i rozładować do 20-30% przed ponownym naładowaniem. Ważne jest także korzystanie z oryginalnych ładowarek i kabli, aby uniknąć nieodwracalnego uszkodzenia baterii.
  • Czyszczenie: Regularnie czyść telefon, usuwając kurz i brud z portów ładowania, głośnika i mikrofonu. Możesz użyć miękkiej szczoteczki lub sprężonego powietrza, aby usunąć brud z trudno dostępnych miejsc bądź oddać smartfona do serwisu do profesjonalnego wyczyszczenia.
  • Aktualizacje oprogramowania: Regularnie aktualizuj oprogramowanie urządzenia do najnowszej wersji. Aktualizacje często zawierają poprawki bezpieczeństwa i optymalizacje, które mogą wpływać na wydajność i stabilność telefonu.
  • Unikaj przeciążenia pamięci: Przyjrzyj się swoim aplikacjom i usuń te, których nie używasz. Przechowywanie nadmiaru danych na telefonie może spowolnić jego działanie i zużywać więcej energii.

Dlaczego dobrej jakości etui iPhone 11 jest tak istotne?

Odpowiednia ochrona obudowy i ekranu pozwoli wpłynąć nie tylko na kwestie wizualne telefonu. Jego upadek może nie tylko spowodować, że jego ekran zostanie uszkodzony, ale też doprowadzić do powstania wad wewnętrznych, przez co użytkowanie iPhone’a będzie znacznie utrudnione. Wybierając etui iphone 11 warto zwrócić uwagę zwłaszcza na to, aby zapewniało odpowiednią ochronę nie tylko przed upadkami, ale i przedostawaniem do jego wnętrza wilgoci. Korzystaj z etui, które zapewni dodatkową ochronę dla tyłu i boków telefonu.

Wybieraj pokrowce wykonane z trwałych materiałów, które zapewnią ochronę w przypadku upadku – najczęściej stosowany w tym przypadku to silikon. Taki case nie tylko zadba o bezpieczeństwo smartfona, ale też będzie się świetnie prezentować. Dodatkowo zainwestuj w wysokiej jakości szkło hartowane lub folię ochronną, aby chronić ekran przed zadrapaniami i pęknięciami. Unikaj też umieszczania telefonu w kieszeni razem z kluczami lub innymi ostrymi przedmiotami.

Przestrzegając tych prostych zasad, z pewnością będziesz cieszyć się swoim iPhone’em 11 przez długie lata. Pamiętaj, że regularne czyszczenie, ochrona ekranu i jego obudowy to kluczowe czynniki wpływające na żywotność urządzenia.

 

Artykuł sponsorowany