Dlaczego warto wybrać Internet światłowodowy?

Internet stanowi nieodłączny element życia większości osób. Zapewnia szybki dostęp do informacji, rozrywki, a poza tym ułatwia kontakt z rodziną i znajomymi. Dlatego warto stawiać na łącza światłowodowe, które zapewniają odpowiednią jakość i wygodę korzystania z Internetu. Podpowiadamy, dlaczego opłaca się postawić na takie rozwiązanie.

Co to jest światłowód?

Najprościej rzecz ujmując, światłowód jest przewodem zbudowanym z włókna szklanego i tworzywa sztucznego. Taki rodzaj łącza umożliwia błyskawiczne przesyłanie danych za pomocą fali świetlnej. Światłowód wyróżnia się wieloma zaletami, a jedną z największych jest odporność na zakłócenia, które mogłyby być wywoływane przez czynniki zewnętrzne, na przykład niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest to problem, który dotyczy innych rodzajów łącz, w tym tradycyjnego Internetu stacjonarnego. Warto mieć na uwadze, że światłowód daje możliwość korzystania z sieci, jak również z sygnału telewizyjnego i telefonicznego. Nie można też zapominać o szybkości transferu danych w przypadku takiego łącza, która może wynosić nawet 1000 Mb/s. Aktualnie, jest to zdecydowanie najszybsza opcja na rynku, która sprawdzi się w przypadku świadomych, wymagających użytkowników oraz domów zamieszkałych przez dużą liczbę osób, w których korzysta się z wielu urządzeń wymagających dostępu do Internetu.

Zalety Internetu światłowodowego

Szybkość i stabilność

Wysoka prędkość transmisji danych łącza światłowodowego sprawia, że jest to coraz popularniejszy wybór wśród Polaków. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że sygnał jest transmitowany za pomocą światła, co minimalizuje ryzyko jego zakłóceń i zniekształceń. Dzięki temu przesyłanie bardzo dużej ilości informacji jest możliwe zaledwie w kilka sekund. Wysokie prędkości pobierania i wysyłania danych przekładają się na sprawniejsze działanie aplikacji, w tym wygodniejsze korzystanie z popularnych platform streamingowych. Taki Internet sprawdzi się też u osób pracujących zdalnie, które potrzebują niezawodnego i szybkiego łącza.

Bezpieczeństwo

Wymieniając zalety światłowodu, często zapomina się o kwestii bezpieczeństwa. Opisywany rodzaj łącza zapewnia znacznie większą ochronę niż jego tradycyjne odpowiedniki. Sieć światłowodowa nie jest tak podatna na zakłócenia, jak sieć oparta o kable miedziane. Ponadto, uznani dostawcy oferujący taki rodzaj Internetu zapewniają ochronę przed cyberatakami.

Niewielkie opóźnienia

Ping to termin, który jest znany wszystkim miłośnikom gier online. Za jego pomocą mierzy się opóźnienia w transmisji danych. W tym przypadku niższa wartość parametru przekłada się na wyższą jakość połączenia. Użytkownicy Internetu światłowodowego mogą się cieszyć z bardzo szybkiego czasu reakcji. Jest to zauważalne nie tylko podczas rozgrywki multiplayer, ale również w czasie brania udziału w wideokonferencjach, oglądania filmów online, a nawet zwykłego przeglądania stron internetowych. 

Niskie ryzyko awarii

Włókna optyczne składają się z rdzenia i płaszcza. Całość jest otoczona pokryciem zewnętrznym stworzonym z odpornego materiału. Taka budowa przekłada się na znacznie mniejsze ryzyko awarii łącz światłowodowych, do których dochodzi bardzo rzadko.

Światłowód od INEA – szybki i niezawodny

Osoby, które chcą korzystać z innowacyjnego łącza światłowodowego, powinny zwrócić uwagę na bogatą ofertę INEA. Ten ceniony dostawca zapewnia dostęp do Internetu symetrycznego, którego prędkość może wynosić aż 1000Mb/s. Na tym nie koniec, operator daje możliwość korzystania z sieci wraz z telewizją internetową wyróżniającą się bardzo szerokim wyborem kanałów, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, a tym samym uniknąć opłacania kanałów, które nie interesują żadnego z domowników.

Internet światłowodowy to opcja, na którą decyduje się coraz większa liczba osób. Takie łącze umożliwia przesyłanie i odbieranie danych z prędkością mogącą wynosić nawet 1 Gb/s. Ponadto, światłowód pozostaje niewrażliwy na czynniki zewnętrzne. Decydując się na korzystanie z takiego rozwiązania, warto wybierać pakiety, w skład których wchodzi dostęp do Internetu, telewizji internetowej oraz telefonii.

 

Artykuł sponsorowany